لطفا قبل از اینکه بپرسید, جستجو کنید.

رفتن کندووو به صورت کامل

0 امتیاز
328 بازدید
سوال شده مرداد 12, 1395 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط amirkhane22 (390 امتیاز)
با سلام.

چند روز پیش از کندوها قابهایی که عسل جمع آوری کرده شده بود برداشتم .

دیروز که رفتم قابهای استراکتور شده را داخل کندوها بذارم دیدم یکی از کندوها با تمامی عده و عده رفته و چند زنبور تازه از تخم دراومده باقی مانده بودن.

ملکه از نوع کارنیکای لقاح طبیعی بود و امسال به کندو معرفی کرده بودم.

بنظر شما دلیل این رفتار چی می تونه باشه؟؟

8 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 13, 1395 توسط نایب (5,270 امتیاز)
CCDمیتونه باشه یا اینکه کندو را بدون عسل گذاشتی و اونا کمبود احساس کردن زدن بیرون
0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 17, 1395 توسط محمد عسگری (2,530 امتیاز)
با سلام با توجه به گفته جنابعالی حداقل تعادل لازم جهت ادمه حیات کندو از بین رفته است
0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 27, 1395 توسط amirkhane22 (390 امتیاز)
دوستان عزیز با تشکر از جواب های شما.

ولی نمیدونم چرا اینجوری شده. تا الان 4 کندو از دستم رفته. یعنی 4 کندو با تمام عده و عده از کندو رفتن و چندتا زنبور پیر و چند زنبور تازه از تخو درآمده مونده که جمعشون به دویست زنبور هم نمیرسه.

شرایط کاری هم طوری نیست که زمان بیرون زدن ببینم کجا میرن.

هوا زیاد گرم نیست (شهرکرد) از نظر شهر و گرده هم خیلی اوضاع نابسامانی ندارند.به اندازه رفع نیاز جمع کرده اند.

کندوها چوبی و نو هستند. تعداد قابها هم همیشه یک قاب بیشتر از جمعیت کندو هست. حتی بعضی هاشون تخم روز دارن ولی ...

ممکنه از نژادشون باشه؟؟
0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 27, 1395 توسط محمد عسگری (2,530 امتیاز)
با سلام لطفا نحوه برداشت عسل را کاملا توضیح بده تا علت مشخص بشود
0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 27, 1395 توسط amirkhane22 (390 امتیاز)
باسلام.

موقع برداشت عسل قابهایی که درصد زیادیش رو عسل کرده بودن و پولک زده بودن برداشتم .

قابهایی که کنارشون عسل و مرکز قاب تخم و لارو بوده را دست نزدم.

از نظر غذایی خیلی اوضاع نامناسبی نداشتند.. به اندازه مصرف خودشون عسل و گرده داخل کندو بود.

درب کندو را که بلند می کنم قابها عسل و شیره و گرده و بعضی لارو جوان دارند اما زنبور ها رفتن مسافرت خخخ

نمیدونم علت چیه.

عوامل استرس زای خاصی هم وجود نداره. محل بی صدا. دمای ملایم. بدون مرغ زنبور خوار.
0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 30, 1395 توسط محمد عسگری (2,530 امتیاز)
با سلام اگر ان چهار کندو کنار هم قرار داشته باشند بغیر از ccd چیز دیگری نمی تواند  باشد
0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 22, 1395 توسط heroine (620 امتیاز)
برخی از زنبورا تو این فصل کوچ میکنن که دلیلش معلوم نیست.ممکنه به خاطر ژنتیک باشه و یا ازار زنبورهای سرخ و یا امواج و .....

2 تا از من هم همین جور شد که گرفتمشون و بال ملکه ها رو زدم و دوباره مستقرشون کردم.

هر دو هم ملکه های امسال بودن.
0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 23, 1395 توسط نایب (5,270 امتیاز)
سلام از کنه غافل نشید برای خودم پیش اومده کنه علت ترک بوده همین 2هفته اخیر کنه ها امروز مقاومتر شدن نسبت به درمان بخصوص واروسید اهدایی دامپزشکی
به انجمن زنبور عسل ایران خوش آمدید. اینجا می توانید دانسته های خود را به دوستانتان بیاموزید و آنچه را که نمی دانید, بپرسید.
سایت | دیوار | انجمن | فروشگاه

203 سوال

332 پاسخ

0 دیدگاه

244 کاربر

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 255 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 285 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 176 بازدید