لطفا قبل از اینکه بپرسید, جستجو کنید.

عسلی با رنگ عنا بی

0 امتیاز
151 بازدید
سوال شده مهر 3, 1395 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط ابوالقاسم فکور (5,360 امتیاز)
سلام . امسال در روز آخر شهریور ماه 95 ، حدود ده کیلو عسل صاف شده از کندو هام برداشت کردم . چیزی که خیلی عجیبه این بود که رنگ عسل قرمز عنابی متمایل به قهوه ای بود . بعضی از زنبوردارها می گن که عسل پائیزه همیشه تیره رنگه . حالا به نظر اساتید چرا عسل  به رنگ سرخ عنابیه ؟؟ و اینکه این عسل  از چه نوع گل یا گلهایی  می باشد ؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 10, 1395 توسط ابوالقاسم فکور (5,360 امتیاز)
سلام

الحمد لله از بس که پاسخ ندادید  از رو در رفتم وخودم گفتم یه پاسخی به سوالم بدم .

در منطقه ما یک گلی به نام هفت بند هست که اواخر تابستان و اوایل  پاییز گل می کنه . گلهاش خیلی ریز  و زیاد و سفید رنگ هستن . گیاهیه که دستک هاش حدود نیم متر هم هستن و روی زمین رو فرش می کنن . می گن که شهد خوبی داره و رنگ عسلش عنابی میشه .

همچنین زنبورها توی این فصل از ترشحات و صمغ های گیاهانی مثل درخت انار و خارشتر (ترنجبین) و ... نیز استفاده می کنن و تولید عسلک می کنن . که احتمالا رنگ عسلک این گیاهان هم قرمزو تیره است . جالبه بدونید که این نوع عسل یه بوی خاصی مثل بوی کندو ها ی چوبی و بوی چوب نم دار  داره که شاید بعضی ها مثل من ازبوی اون خیلی خوششون نیاد ولی بعضی های دیکه عاشق این نوع عسل بشن (مثل مشتریهای من )         و الله اعلم
به انجمن زنبور عسل ایران خوش آمدید. اینجا می توانید دانسته های خود را به دوستانتان بیاموزید و آنچه را که نمی دانید, بپرسید.
سایت | دیوار | انجمن | فروشگاه

206 سوال

335 پاسخ

0 دیدگاه

248 کاربر

سوالات مشابه

+2 امتیاز
0 پاسخ 85 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 70 بازدید
سوال شده 25 بهمن 1395 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط nasser62 (570 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 89 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 61 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 130 بازدید
سوال شده خرداد 12, 1395 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط نوروزی (400 امتیاز)
...