لطفا قبل از اینکه بپرسید, جستجو کنید.

ابعاد کندو ترکی

0 امتیاز
101 بازدید
سوال شده 30 مارس 2017 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط Bahramian (130 امتیاز)
ویرایش شده 9 می 2017 توسط مدیر انجمن
با سلام من تازه زنبورداری رو شروع کردم و به تازگی دو کندو خریدم که ظاهرا معروفه به کندوی ترکی که ابعادش نسبت به امریکایی کوچکتره. خواستم اگه میشه بفرمایید کلاتو ایران چند نوع کندو داریم و ابعادشون چطوره؟ بعد اینکه من طبق دوم رو دو هفته پیش اضافه کردم اما زنبور ها بالا نیومدن یکی از دوستان راهنمایی کرد که دو سه تا از قابهای پایین رو بیارم بالا اما خب ارتفاع طبق بالا کوچتره و قاب پایین بهش نمیخوره...چیکار باید بکنم.

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 28 اوت 2017 توسط ابوالقاسم فکور (5,850 امتیاز)
شما در بالای کندوتون طبق نگذاشتید بلکه نیم طبق گذاشتید لذا قابهای بزرگ در بالا جا نمیرن . راهش اینه که در بالا بجای نیم طبق ، طبق بگذارید اون وقت قابهای پایین در بالا هم جا می گیرن . برای انواع کندوها هم می تونید به دو روش اطلاع کسب کنید :

1- کتاب زنبور عسل تالیف دکتر شهرستانی    2- سرچ کردن در اینترنت و سایتهای زیادی که وجود داره
0 امتیاز
پاسخ داده شده 29 اوت 2017 توسط محمد عسگری (4,780 امتیاز)
با سلام در ایران دو کندوی مشهور وجود دارد کندوی دادانت از کشور روسیه تقلیدی است دوم کندوی لانگستریت  که از دادانت کمی کوچکتر است کندوهای متفاوتی در ایران وجود دارد ولی استاندارد همین دو کندو است
به انجمن زنبور عسل ایران خوش آمدید. اینجا می توانید دانسته های خود را به دوستانتان بیاموزید و آنچه را که نمی دانید, بپرسید.
سایت | دیوار | انجمن | فروشگاه

317 سوال

531 پاسخ

0 دیدگاه

349 کاربر

سوالات مشابه

0 امتیاز
3 پاسخ 43 بازدید
سوال شده 10 سپتامبر 2017 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط 1360 (160 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 100 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 73 بازدید
سوال شده 14 ژوئیه 2017 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط alamdar (380 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 36 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 50 بازدید
...