لطفا قبل از اینکه بپرسید, جستجو کنید.

ناپدید شدن ناگهانی ملکه

0 امتیاز
108 بازدید
سوال شده 18 سپتامبر 2017 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط حسین 7 (730 امتیاز)
سلام امروز در بازدید از یکی از کندوهام متوجه شدم که کندو ملکه نداره، با وجود اینکه ملکه مارک شده بود و جمعیت کندو هم زیاد نیست نتونستم پیداش کنم. تخم روز در کندو موجود نیست و تعدادی شفیره حدودا 2 هفته ای وجود داره. شربتی رو هم که برای تغذیه زمستانی گذاشتم بر نمیدارن! البته از نظر ذخیره غذایی مشکلی ندارن. در حین بررسی متوجه سوراخی در قسمت عقب کندو شدم! آیا امکان داره که از همین قسمت ملکه شکار انکبوت یا زنبور زرد شده باشه؟ در ضمن یک هفته ای هست که برای درمان کنه به وسیله اسید اگزالیک اقدام کردم. آیا دز نرمال اسید اگزالیک به روش بخار ملکه کشی داره؟ حالا به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟ سپاس

2 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده 21 سپتامبر 2017 توسط mohit (6,180 امتیاز)
باسلام عوامل مختلفی باعث از بین رفتن و ناپدید شدن ملکه در کندو می شود ازجمله پیر شدن ملکه وعدم توانایی تخم ریزی ، تاثیر داروهای استفاده شده،بررسی های انجام شده وله شدن فیزیکی ملکه،بیماری ملکه و غیره به هر حال وقتی ملکه ازبین رفت امکان دو راه حل وجود دارد یکی جایگزین کردن ملکه دیگر ودیگری ادغام کندوی یتیم با یک کندوی ضعیف
0 امتیاز
پاسخ داده شده 30 سپتامبر 2017 توسط حسین 7 (730 امتیاز)
یکی دیگه از کندوهام ملکه رو از دست داده، آیا استفاده از بخار اسید اگزالیک در اواخر شهریور با ترکیب 25 گرم اسید در 100 میلی لیتر اتانول 96% میتونه دلیل تلف شدن ملکه باشه؟ ولی زنبورهای کارگر تلفات نداشتن! این نکته رو هم بگم که امسال تازه زنبورداری رو شروع کردم و این 2 تا کندو رو از یه زنبورداری خریده بودم، آیا امکان داره ملکه هاش پیر بوده باشن؟! کنه میتونه عامل از بین رفتن ملکه باشه چون توی بهار درمان نشده بودن و کنه زیاد داشتن؟! اصلا در این موقع از سال امکان داره خود زنبورا ملکه رو بکشن؟ واقعا نمیدونم مشکل از کجاست!
به انجمن زنبور عسل ایران خوش آمدید. اینجا می توانید دانسته های خود را به دوستانتان بیاموزید و آنچه را که نمی دانید, بپرسید.
سایت | دیوار | انجمن | فروشگاه

324 سوال

553 پاسخ

0 دیدگاه

356 کاربر

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 173 بازدید
سوال شده اوت 31, 2016 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط amirkhane22 (390 امتیاز)
0 امتیاز
2 پاسخ 320 بازدید
سوال شده مارس 23, 2016 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط alidadfar (410 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 41 بازدید
سوال شده 12 ژوئن 2017 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط alamdar (400 امتیاز)
+2 امتیاز
1 پاسخ 141 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 200 بازدید
سوال شده مارس 30, 2016 در پرسش و پاسخ های زنبورداری توسط alidadfar (410 امتیاز)
...